Připomínky k obsahu a funkčnosti stránek

Datum 28.02.2013
Vložil Alena Vítková
Titulek vyjádření

Vážení přátelé, není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem.
OV má plán práce, který je nám vodítkem v naší činnosti, vždy se však snažíme přidat něco navíc.
Je nutné, mít připravenou také koncepci a nastavit si priority.
Zvolili jsme tyto:
1.řídící a koordinační činnost v okrese, podle plánu práce okresního výboru, spolupráce OV a ZO, také vzájemná komunikace napříč celým včelařským spektrem
2.zdraví včelstev
3.vytvářet a zajišťovat podmínky pro růst odborné a společenské úrovně funkcionářů a včelařů

Hradecká ZO není zvýhodňována, jak se zde snaží někdo jitřit vášně.
ZO Hradec má své zázemí, které chce vybavit audiovizuální technikou. Finanční podpora OV mi připadá na místě a přiměřená, zvláště když tuto techniku OV bude moci používat při vzdělávacích seminářích a aktivech, které tam pořádáme. Myslím si, že vše již přítel Jirka Onderka dostatečně vysvětlil. Z toho to pohledu mi přijde malicherné dále to zde řešit /vždyť to dáváme svým včelařům a ne cizím/.
Naopak jsem velice potěšená a ráda, že také naší členové se pro zájmy své ZO dovedou ozvat.
Škoda jen, že o peníze jde až v první řadě. Budeme velice rádi a potěšení, když také s těchto řad se nám alespoň takovýto počet členů přihlásí ke spolupráci při naších akcích OV, jako je propagace včelařství a medu, kterou opět chystáme v Opavě, nebo včelařská výstava na Černé louce v Ostravě.

Když už tady píšu, z dovolením začnu trochu z jiného konce.
Velice mne mrzí a je mi líto, kam až jsme mnohdy v naší včelařské a spolkové činnosti došli. Vzájemná nesnášenlivost, neuznalost, nepřejícnost, závist či krádeže až ničeni včelstev není pro nás zrovna dobra vizitka.
Ke konci roku jsme měli v našem okrese tři škodné událostí. První, krádež 15cti nových úlu se včelstvy /nezvaný host si vybral ta nejsilnější zazimována včelstva/. Druhý případ - sekerou rozštípané na třísky nově vyrobené úly na celém stanovišti a do třetice někdo zřejmě nastříkal do česen nějakou škodlivou látku, padlo skoro padesát včelstev a toto nejsou všechny případy. Myslíte si, že nám tyto škody provádí jenom nevčelaři?
Vzájemně se nazýváme "přáteli".
Včelaři vždy patřili v minulosti ve společnosti mezi moudré rozvážné uznávané autority společenského života. Spolkovou činnost si založili ke svým vzájemným debatám, vyměňování si zkušeností a poznatku ze světa společenství včel, kdy tento zázrak přírody se snažili více a více poznávat a studovat.
Myslím si přátelé přišel čas, vrátit se ke kořenům a moudrostem naších předků a k podstatě spolkové činnosti. Více se komplexně odborně vzdělávat, o problémech ve včelařství konstruktivně hovořit a diskutovat, a ne se vzájemně osočovat.
Dnešní zootechnika je a bude stále náročnější na znalosti a schopnosti včelaře.
To vše si uvědomujeme a snažíme se zde být pro vás včelaře.
Snažíme se celkově posílit vzájemnou sounáležitost a komunikaci mezi včelaři. Vzbudit větší zájem u většiny včelařů o nové poznatky v oboru nebo angažovanost pro spolkovou činnost. To jsou však úkoly na delší období.
Jsem potěšena, že vzdělávací činnost, kterou zajišťuje OV pro funkcionáře ZO, včelaře, i v rámci celého Moravskoslezského kraje, je hodnocena velice příznivě našimi funkcionáři a také funkcionáři jak PRV, tak členy RV i včelaři všeobecně. Myslím si, že tímto směrem vede do budoucna naše cesta.
Vím, každá ZO má svou činnost. OV však má možnost a schopnost koordinací činností složek ZO zajistit dané problematice větší rozsah a dopad účinností.
Proto, pět budu opakovat! Jsme tady pro vás a naše včelky. Pokud mezi námi včelaři nebude fungovat vzájemná spolupráce a nebudeme se snažit žít v souladu s Přírodou doplatíme na to všichni.

Vážení přátelé, dovolím si zde na konec prezentovat osobní svou bolístku.
V menu jsem nechala pro vás vytvořit rubriku ŠANCE PRO VČELY. Velice mne mrzí, že k tomuto tématu zde zatím nezazněl ani jeden dotaz ani názor. Prosím, koukněte na to a popřemýšlejte, zda-li vás tento směr alespoň něčím oslovil. Já říkám, že je to také šance pro včelaře. Je velice dobré, že zde takovýto klub včelařů vznikl, kdy včelař svým alternativním včelařením především se snaží podporovat přirozený život včel. Alternativní včelaření je mi již několik let blízké, proto jsem se bez váháni stala také členkou tohoto klubu.
Všechny vás srdečně zdravím a přejí úspěšnou včelařskou sezónu a hlavně zdravá a silná včelstva.
Předsedkyně OO ČSV Opava Alena Vítková

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode