Zajímavosti a akce z oblasti včelařské

Datum 28.03.2013
Vložil bernard
Titulek Dr. Pia Aumeier

Pro zdokonalení němčiny.
https://www.youtube.com/watch?v=SzTpqWeFlsU

Datum 21.03.2013
Vložil Václav Stiborský
Titulek Analýza stavu v ČSV – můj dílčí pohled

Před několika dny jsem elektronickou poštou obdržel výše uvedený dokument, vypracovaný PhDr. Břetislavem Plškem, který je členem republikového výboru ČSV.
Zajímalo by mě, jaký postoj zaujme výbor OO k tomuto dokumentu.
Děkuji za odpověď.

Datum 22.03.2013
Vložil Jiří Onderka (administrátor)
Titulek Re: Analýza stavu v ČSV – můj dílčí pohled

Výbor OO se sejde až někdy za 14 dní, takže do té doby budete muset na odpověď počkat.

Datum 25.03.2013
Vložil Alena Vítková
Titulek Re: Analýza stavu v ČSV – můj dílčí pohled

Přítel Plšek teno dokument pouze rozeslal,neprezentoval jej ani na RV,který se konal 23.-24.3.2013 Každý má právo se svobodně vyjádřit.Osobně jej na schůzi OV přečtu.V usnesení zřejmně bude,že bereme na vědomí.
Po zasedáni RV,vznikla již legislativní komise pro přípravu X sjezdu ČSV,aby vše bylo včas připraveno na X sjezd ČSV.Takže každý člen ČSV své návrhy a připomínky může jako podněty pro tvorbu třeba nové struktury svazu a nových stanov poslat na sektetariát.Al.

Datum 19.03.2013
Vložil bernard
Titulek INFORMACE PRO VČELAŘE

Čtěte prosim jak noviny 20 minut a du. https://www.vcelarskeforum.cz/

Datum 19.03.2013
Vložil bernard
Titulek Francie

Zkuste alespoň toto, toho je víc, dejte vědět jestli to funguje. Francie https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=fr&u=https://www.lesruchersdargonne.com/&ei=C4IVT_yWN4mm4gSctfmlCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCYQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dwww.lesruchersdargonne.com%26hl%3Dcs%26sa%3DG%26prmd%3Dimvns

Datum 17.03.2013
Vložil Alois
Titulek Pro Bernarda (Made in Vietnam)

Jsi moc hodný, ale s němčinou si nějak poradíme. Pokus se zajistit
překlad reportáže z toho Vietnamu…
Díky

Datum 15.03.2013
Vložil bernard
Titulek Včely na internetu

včely online. https://www.hobos.de/de/lehrer-schueler/hob

Datum 17.03.2013
Vložil bernard
Titulek Re: Včely na internetu

Hobos.de
Informace pro uživatele jak na to,kteří neumí německy.
1.kliknutím na kliknutím na první snímek(Stokeingang) je leták před úlem,zároveň čtvrtý snímek je leták před úlem ale je snímán termokamerou s okamžitou teplotou a včely jsou pak vidět jalo bíle sfětelkující kuličky.
2.kliknutím na druhý snímek(Zarge mit ton) je přenos kamerou, co se děje právě vúlu.
3.kliknutím na nápis HOBOS live se vybere klikne na Messwerte tím se načteteplotní diagram vúlu, pak kliknutím na žlutý šestihran s ozubeným kolečkem se objeví nový popis, kliknem na Lufttemperatur Wetter a potvrdím dole ubernehmen a načte se nám graf venkovní teploty.

Datum 15.03.2013
Vložil bernard
Titulek Hives POZOROVATELNY BEE

Cov včel v obyvacím pokoji,do školních kabinetu a jinde. www.bonterrabees.com

 

Připomínky k obsahu a funkčnosti stránek

Datum 12.03.2013
Vložil Jiří
Titulek Ještě jednou ZO Hradec.

I já jsem navštívil v loňském roce aktiv ve „Včelařském domě“ v Hradci.
Nechápu jeho honosný název, vždyť se jedná o staré a chátrající stavení, kde jsem neviděl nic, coby připomínalo včelařství.
Jediným, opravdu “ silným zážitkem“ bylo sociální zařízení. S takovým odérem se v dnešní době nesetkáte ani na záchodech restaurací nejnižší cenové skupiny… Je dobré, že mezi námi včelaři není nikdo, kdo pracuje v oblasti hygieny.
Nevím, z jakého důvodu je OO tolik preferováno toto zařízení ke konání těchto aktivů, zvláště když v rámci bývalého opavského okresu existuje dostatek vhodných sálů na OÚ, které odpovídají současným parametrům, třebaže nenesou takový název, jako ten hradecký.

Datum 14.03.2013
Vložil Jiří Onderka (administrátor)
Titulek Re: Ještě jednou ZO Hradec.

Nemyslím si, že značení "Včelařský dům" je nějak honosné,je to prostě označení této budovy odvozené z jejího účelu - slouží hradeckým včelařům, jak jinak by se měla jmenovat? Jinak máte pravdu v tom, že hradecký Včelařský dům není z nejnovějších a důkladná rekonstrukce by mu prospěla. ZO Hradec budovu v dezolátním stavu získala před 30ti lety, od té doby se v ní odpracovalo několik tisíc brigádnických hodin. Zda bylo rozhodnutí našich předchůdců pověsit si na krk takové břemeno rozumné těžko říct. Každopádně v současné době u většiny členů ZO panuje názor, že by se včelařský dům měl udržet a postupně našetřit na jeho celkovou rekonstrukci, což se průběžně děje. Nicméně uznávám, že to sociální zařízení už nevyhovuje a nemělo by se s ním čekat na celkovou rekonstrukci. Přednesu to na nejbližší schůzi výboru ZO a snad se podaří prosadit nějaká náprava. Díky za podnět.

Datum 01.04.2013
Vložil Jiří.
Titulek Re: Re: Ještě jednou ZO Hradec.

Z Vašeho příspěvku jsem pochopil, že ani v členské základně nepanuje jednoznačný názor na vlastnictví „Včelařského domu“.
Určitě máte pravdu, když se zmiňujete, že Vaši předchůdci si pověsili před třiceti léty pomyslné břemeno na krk. Domnívám se, že to byli (teď si vypůjčím Váš slovní obrat) právě ti „staří medvědi“, kteří s touto myšlenkou přišli. Dovedou vůbec současní funkcionáři vyhodnotit návratnost vynaložené investice na celkovou rekonstrukci tohoto domu z hlediska budoucího využití pro potřebu jednotlivého včelaře? Myslím si, že rozhodující slovo by měli mít ti, kteří reprezentují nastupující včelařskou generaci a budou muset se o toto břemeno starat i za dalších třicet let.
I když táhle problematika se netýká moji osoby (byl jsem jen účastníkem aktivu), myslím si, že finanční prostředky lze daleko účelněji investovat pro potřeby včel a včelařů i v hradecké organizaci.

Datum 01.03.2013
Vložil Jiří.
Titulek Webové stránky ZO ČSV Hradec

Znovu žádám, urguji a prosím o zveřejnění odkazu k přístupu na webové stránky výše uvedené ZO.
Doufám, že už konečně někdo kompetentní vyslyší požadavek můj i kolegy př. Franty.
Děkuji.

Datum 02.03.2013
Vložil Jan
Titulek Re: Webové stránky ZO ČSV Hradec

Připojuji se a žádám o totéž.

Datum 02.03.2013
Vložil Jarda
Titulek Re: Re: Webové stránky ZO ČSV Hradec

I já se připojuju k žádosti a požaduju rozšířit o další aktivní spolek Stěbořice.

Datum 04.03.2013
Vložil Jiří Onderka (administrátor)
Titulek Re: Re: Re: Webové stránky ZO ČSV Hradec

Hradec má své stránky na https://vcelarihradec.tym.cz, ale ten server v poslední době nějak padá, takže zřejmě dojde k jejich přestěhování k někomu jinému.

Datum 23.03.2013
Vložil Jan
Titulek Re: Re: Re: Re: Webové stránky ZO ČSV Hradec

S cílem nalézt další inspiraci i poučení, otevřel jsem webové stránky ZO Hradec dle uvedeného odkazu. Bohužel, nic takového jsem tam nenašel.
Záložka aktuality – poslední „aktualita“ září 2012
Záložka spolková činnost - Zápis z výborové schůze leden 2012
Zápis z výborové schůze červenec 2012
Zápis z výborové schůze srpen 2012 - nefunkční
Odber vzorku
Cožpak toto je celoroční činnost největší ZO v působnosti OO Opava?
A co jste dělali od počátku letošního roku?
Ale ani se není čemu divit, když jednatel tohoto spolku„toleruje“
pravopisnou chybu ve svém jménu (záložka vedení ZO).
A ještě něco. Pokud se někdo diví, proč právě tato organizace je zvýhodňována na úkor těch ostatních, tak je to tím, že dva členové výboru ZO jsou současně členy okresního výboru, proto i lobbing funguje na 100%.

Datum 28.02.2013
Vložil Alena Vítková
Titulek vyjádření

Vážení přátelé, není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem.
OV má plán práce, který je nám vodítkem v naší činnosti, vždy se však snažíme přidat něco navíc.
Je nutné, mít připravenou také koncepci a nastavit si priority.
Zvolili jsme tyto:
1.řídící a koordinační činnost v okrese, podle plánu práce okresního výboru, spolupráce OV a ZO, také vzájemná komunikace napříč celým včelařským spektrem
2.zdraví včelstev
3.vytvářet a zajišťovat podmínky pro růst odborné a společenské úrovně funkcionářů a včelařů

Hradecká ZO není zvýhodňována, jak se zde snaží někdo jitřit vášně.
ZO Hradec má své zázemí, které chce vybavit audiovizuální technikou. Finanční podpora OV mi připadá na místě a přiměřená, zvláště když tuto techniku OV bude moci používat při vzdělávacích seminářích a aktivech, které tam pořádáme. Myslím si, že vše již přítel Jirka Onderka dostatečně vysvětlil. Z toho to pohledu mi přijde malicherné dále to zde řešit /vždyť to dáváme svým včelařům a ne cizím/.
Naopak jsem velice potěšená a ráda, že také naší členové se pro zájmy své ZO dovedou ozvat.
Škoda jen, že o peníze jde až v první řadě. Budeme velice rádi a potěšení, když také s těchto řad se nám alespoň takovýto počet členů přihlásí ke spolupráci při naších akcích OV, jako je propagace včelařství a medu, kterou opět chystáme v Opavě, nebo včelařská výstava na Černé louce v Ostravě.

Když už tady píšu, z dovolením začnu trochu z jiného konce.
Velice mne mrzí a je mi líto, kam až jsme mnohdy v naší včelařské a spolkové činnosti došli. Vzájemná nesnášenlivost, neuznalost, nepřejícnost, závist či krádeže až ničeni včelstev není pro nás zrovna dobra vizitka.
Ke konci roku jsme měli v našem okrese tři škodné událostí. První, krádež 15cti nových úlu se včelstvy /nezvaný host si vybral ta nejsilnější zazimována včelstva/. Druhý případ - sekerou rozštípané na třísky nově vyrobené úly na celém stanovišti a do třetice někdo zřejmě nastříkal do česen nějakou škodlivou látku, padlo skoro padesát včelstev a toto nejsou všechny případy. Myslíte si, že nám tyto škody provádí jenom nevčelaři?
Vzájemně se nazýváme "přáteli".
Včelaři vždy patřili v minulosti ve společnosti mezi moudré rozvážné uznávané autority společenského života. Spolkovou činnost si založili ke svým vzájemným debatám, vyměňování si zkušeností a poznatku ze světa společenství včel, kdy tento zázrak přírody se snažili více a více poznávat a studovat.
Myslím si přátelé přišel čas, vrátit se ke kořenům a moudrostem naších předků a k podstatě spolkové činnosti. Více se komplexně odborně vzdělávat, o problémech ve včelařství konstruktivně hovořit a diskutovat, a ne se vzájemně osočovat.
Dnešní zootechnika je a bude stále náročnější na znalosti a schopnosti včelaře.
To vše si uvědomujeme a snažíme se zde být pro vás včelaře.
Snažíme se celkově posílit vzájemnou sounáležitost a komunikaci mezi včelaři. Vzbudit větší zájem u většiny včelařů o nové poznatky v oboru nebo angažovanost pro spolkovou činnost. To jsou však úkoly na delší období.
Jsem potěšena, že vzdělávací činnost, kterou zajišťuje OV pro funkcionáře ZO, včelaře, i v rámci celého Moravskoslezského kraje, je hodnocena velice příznivě našimi funkcionáři a také funkcionáři jak PRV, tak členy RV i včelaři všeobecně. Myslím si, že tímto směrem vede do budoucna naše cesta.
Vím, každá ZO má svou činnost. OV však má možnost a schopnost koordinací činností složek ZO zajistit dané problematice větší rozsah a dopad účinností.
Proto, pět budu opakovat! Jsme tady pro vás a naše včelky. Pokud mezi námi včelaři nebude fungovat vzájemná spolupráce a nebudeme se snažit žít v souladu s Přírodou doplatíme na to všichni.

Vážení přátelé, dovolím si zde na konec prezentovat osobní svou bolístku.
V menu jsem nechala pro vás vytvořit rubriku ŠANCE PRO VČELY. Velice mne mrzí, že k tomuto tématu zde zatím nezazněl ani jeden dotaz ani názor. Prosím, koukněte na to a popřemýšlejte, zda-li vás tento směr alespoň něčím oslovil. Já říkám, že je to také šance pro včelaře. Je velice dobré, že zde takovýto klub včelařů vznikl, kdy včelař svým alternativním včelařením především se snaží podporovat přirozený život včel. Alternativní včelaření je mi již několik let blízké, proto jsem se bez váháni stala také členkou tohoto klubu.
Všechny vás srdečně zdravím a přejí úspěšnou včelařskou sezónu a hlavně zdravá a silná včelstva.
Předsedkyně OO ČSV Opava Alena Vítková

Datum 02.03.2013
Vložil Karel Ostárek
Titulek Re: vyjádření

Jestli můžu paní předsedkyni opravit (jako členka RV by to asi měla vědět), že OV (okresní výbor) již neexistuje ale je nový název OO (okresní organizace).

Datum 02.03.2013
Vložil Vítková
Titulek Re: Re: vyjádření

Karle pro tvou informaci vysvětlím,OO ČSV je podle stanov § 10 organizační jednotkou svazu, podle stanov §13 okresní výbor je nejvyšší orgán okresní organizace mezi okresními konferencemi,řídí a koordinuje činnost svazu v obvodu své působnosti mezi konferencemi.Al.

Datum 03.03.2013
Vložil Mojmír
Titulek Re: Re: Re: vyjádření

Budeme-li se držet "nejasných" stanov, asi máte pravdu.
Jste tedy předsedkyní OO nebo OV ?

Datum 04.03.2013
Vložil Vítková
Titulek Re: Re: Re: Re: vyjádření

Stanovy hovoří zcela jasně a srozumitelně.Požádejte proto prosím funkcionáře vaší ZO,aby vás se stanovami ČSV seznámili .Na aktivu funkcionářů byli v tomto směru proškoleni.Odpověď dostanete,pokud si mé vyjádření přečtete pozornějc a až do konce.Al.

Datum 05.03.2013
Vložil Mojmír
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: vyjádření

Zcela určitě pro ty, kteří mají právní vzdělání, pro ostatní jsou některé pasáže Vámi citovaných paragrafů stanov nejasné.
Děkuji za radu, ale nebudu se obracet s požadavkem o nějaké vysvětlení na funkcionáře ZO, jelikož nikde není psáno, že funkcionář (zvláště, když je senilní) má pravdu …
O vysvětlení jsem požádal člověka s právním vzděláním a dle jeho názoru Váš příspěvek „vyjádření“ měl být správně podepsán:
Předsedkyně OV ČSV Opava Alena Vítková
Z uvedeného vyplývá, že ani Vy se v těch § jednoznačně neorientujete, i když píšete: “Stanovy hovoří zcela jasně a srozumitelně“.

Datum 08.03.2013
Vložil Alena Vítková
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: vyjádření

Příteli Mojmíre,v našem svazu včelařů mimo jiné máme předsedu ČSV,předsedu OO ČSV,předsedu ZO ČSV,pokud je to však špatně můžete podat návrh na opravu stanov.

Osobně si myslím, je jedno jestli je předseda OV nebo OO či jinak,nejdůležitější přece je,že organizace nebo sdružení spojuje lidí stejného zájmu,v našem případě včely a včelaření.
Také si myslím,právě z tohoto podle Vás senilního funkcionáře si můžete vzít příklad.
Určitě by Vám i vysvětlil podstatu spolkové činnosti.Věřím,že by velice rád uvítal také Vaší iniciativu ve vaší ZO a naději vtom,že funkci po něm jednou převezmete.
To by od Vás byla slova chvály hodná,ale tak…….?
Přejí Vám aby jste mohl ve zdraví včelařit,alespoň tak dlouho jako Vámi uvedený
,, senilní funkcionář.“ Vítková

Datum 15.03.2013
Vložil Mojmír
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vyjádření

Paní předsedkyně,
přebírat po někom funkci je asi Váš styl. Já dávám přednost demokratické volbě.
Ale, jak už to ve včelařství chodí, ve většině případů dobrý včelař nebyl nikdy dobrým funkcionářem a naopak.
A já chci včelařit.

Datum 11.03.2013
Vložil Zdena
Titulek Re: Re: Re: vyjádření

Cožpak Vy máte právní vzdělání? Nebo se jen držíte zásady, že i hloupý funkcionář má vždy pravdu...

Datum 12.03.2013
Vložil Vítková
Titulek Re: Re: Re: Re: vyjádření

Bohužel,zatím jsem se setkala ve svém životě jenom s hloupými otázkami.V naší OO ČSV Opava jsem se doposud s hloupým funkcionářem nesetkala určitě a to znám takřka všechny.
S úžasnou vitalitou u těchto lidí,pracovitostí i obětavostí pro druhé a hlavně úctou ke starším,ano tím se vyznačuje většina včelařů.Proto prosím nekažte to zde!
Na další podobné hlouposti,více nehodlám odpovídat.

Přátelé,máme tady jaro za dveřmi i když to tak zatím nevypadá,naše včelky se již několik týdnů pozvolna připravuji na hlavní sezónu.První větší prolety máji za sebou,přejme naším včelkám i nám včelařům příznivé jaro a dobrý start.

Datum 12.03.2013
Vložil Zdena
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: vyjádření

Vaše sebevědomí je bezbřehé... Přesto, v písemném projevu stálé chybujete.
Zřejmě jste byla "za školou", když jste se na základce učili gramatiku.

Datum 28.02.2013
Vložil Jiří
Titulek Odkaz na webové stránky.

Rád bych navázal na příspěvek př. Franty ze dne 25. 2. 2013, ve kterém se mimo jiné uvádí:
„Po prostudování Vašich stránek v sekci - Seznam a kontakty na ZO, webovými stránkami disponují pouze ZO Bolatice a Vřesina. Marně tam hledám web aktivního a vychvalovaného Hradce…
Ano, je třeba ocenit vysokou úroveň i aktuálnost těchto webových stránek (zvláště ZO Vřesina). Z uvedeného jednoznačně vyplývá, že tyto ZO se obejdou bez „odborného vedení“ ze strany OO a dokážou nejen včelařit, vychovávat „včelařský dorost“, ale úspěšně si počínat i na kulturních a společenských akcích a to nejen ve svých obcích.
Za účelem další inspirace, bych i já, rád uvítal odkaz na webové stránky největší organizace (ZO Hradec), jelikož př. Frantovi jste nedal odpověď.
Děkuji.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode